Kerbal Space Program İncelemesi


Kerbal Space Program

Hayatınızda hiç astronot olmayı düşündünüz mü ? Nasa çalışanı olmayı peki ? İnsanlığın geleceğini değiştirecek uzay programlarının nasıl yönetildiğini hiç merak ettiniz mi ? Bu tarz soruların cevaplarını ister olumlu ister olumsuz verin ancak yine de Kerbal Space Program’ın eğlenceli ve öğretici içeriğine kendinizi kaptıracaksınız. Bir uzay simülasyonu, bir oyundan çok daha fazlası. Fiziği, bilimi ve yaratıcılığı fazlasıyla zorlayan oynanışı ile KSP’nin çekiciliğine kapılmaya hazır olun.

Baştan uyarayım 🙂 Fizikle, simülasyonla ve matematikle hiç aranız yoksa yazıyı buradan itibaren okumayı bırakabilirsiniz. Ancak sizi temin ederim, hiç fizik bilgisi olmayan birine bile fiziği eğlenceli bir biçimde öğretecek bir simülasyondur Kerbal Space Program !

Öyleyse incelememize başlayabiliriz 🙂


Nedir, Ne Değildir ?

Kerbal Space Program, bir simülasyondur. Birazdan göreceğiniz görseller size bunu oyunmuş gibi gösterebilir. Aslında bir nevi oyundur da ancak biraz bilgi ve biraz sabır gerekiyor bu oyunu oynamak için. KSP’nin asıl amacı, bir uzay havacılık ve araştırma dairesi olarak kendinizi geliştire geliştire çok büyük çaplı bir şirkete dönüşmek ve büyük çaplı uzay programlarını gerçekleştirmenizi sağlamak. Nasa’yı düşünün. Başlangıçta küçük küçük roketler fırlatarak uzay serüvenlerine başlamışlardı. Yıllar boyunca araştırma ve geliştirme sayesinde tabii biraz da teknolojinin gelişmesiyle daha güçlü, daha büyük roketler yapmaya başladılar. Günden güne uzaya yaklaşmaya başlamışlardı. Günümüzde görüyoruz ki dünyanın etrafında yörünge izleyen uydular, aya giden ve başarıyla geri dönen uzay programları ve komşu gezegen marsa gönderilen roverlar.

İşte KSP’nin olayı bu. Sıfırdan başlıyorsunuz. Küçük küçük roketler uçurmaya kalkıyorsunuz. Günden güne aldığınız test görevleriyle kasanıza para akışı sağlıyorsunuz. Daha büyük roketler ve insanlı uzay programlarına kadar ilerliyorsunuz. Daha da ileri gidip uzay istasyonları kurma aşamasına geliyorsunuz. Gezegenler arası yolculuklar yapıyorsunuz vb.


Görseller


Tanıtım Videoları


Sistem Gereksinimleri

Minimum

İşletim Sistemi: Windows Vista SP1

İşlemci: 2 Çekirdek İşlemci

Bellek: 3GB RAM

Grafik: DX10, 512MB VRAM

Depolama Alanı: 4 GB HD Boş Alan

Önerilen

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

İşlemci: Core i5

Bellek: 4 GB RAM

Grafik: DX10, 1GB VRAM

Depolama Alanı: 6 GB HD Boş Alan

Kerbal Space Program İncelemesi

Giriş Yap

Hoşgeldin
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifreni Yenile

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Ekimize Katılmaya Hazırmısın

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals