Asp.Net E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır? Part 1


Asp.Net E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar sizlere bir  E-ticaret sitesi nasıl yapılacağını öğreteceğim.”Bunu yapmak zor mu?Nereden başlamalıyım?” diyorsanız size şunu hatırlatmak isterim: “İnanmak başarmanın yarısıdır.” Evet zor olabilir ama bunu yapabilirim diyorsanız ,o zaman hadi party time ! 😀

Öncelikle yapacağınız site için gerekli olan program Visual Studio 2010’un bilgisayarınızda kurulu olması gerekir.Programı açıp yeni ve boş bir Asp.Net Empty sayfası açıyoruz.

 

Açılan sayfamızda projenin adına gelerek sağ tıklayıp Add – New Items – Add ASP.NET Folder tıklayın, Solution Explorer kısmında App_Data  oluşacaktır. App_Data’nın üzerine sağ tıklayıp mdf dosyamızın adını veriyoruz yani veritabanına isim vermiş oluyoruz. Artık veritabanı için tablo oluşturma zamanı,sol tarafta site.mdf  ağacına tıklıyoruz Tables  üzerine Add newTables dedikten sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacaktır.

Admine ait bilgileri yazıyoruz.Birincil anahtar her zaman int değeri taşır, ID int yapıldıktan sonra Column Properties ‘den Identity Specification YES yapmalısınız. Admin adı nchar(30) ,admin soyadı nchar(30) olarak belirtelim.Bütün admin bilgileri yazıldıktan sonra CTRL-S  tıklayıp tablomuzu tbl_admin olarak kayıt ediyoruz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle hoşçakalın 😀

 

 

 

Comments 4

  1. Burada E-ticaret kısmı admin tablosu oluşturmaksa siz cok yanliş anlamışınız. Türkçe kurallarına da dikkat ediniz. Başlık bile devrik. Seri olacaksa da seri olacak yazınız. Ayrıca tasarım olmadan bu insan admin tablosuna nasıl girecek? Lütfen daha kaliteli içerikler üretip, kontrol ediniz.

    1. Yazının editörlüğünü ben yaptım.(Yazım kurallarına dikkat etmek olsun,düzenlenmesi olsun…)Öncelikle değerli fikirleriniz için teşekkür ederiz fakat bir kaç yanlış düşündüğünüz nokta bulunmaktadır.Yazı içerisinde gayet de yazım hatası,noktalama hatası bulunmamaktadır.Başlığın devrik olmadığını da ayrıca belirtmek isterim. Devrik cümlelerde yüklem, cümlenin başında ve ortasında bulunur ama asla cümlenin sonunda yüklem yer almaz. Çünkü yüklem cümlenin sonunda yer alırsa o cümle devrik cümle olmaz…Bir de yazınızda”anlamışınız” demişsiniz,kelimede yazım hatası bulunmaktadır.Doğrusu, “anlamışsınız” olacaktır.İyi günler dilerim.

Asp.Net E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır? Part 1

Giriş Yap

Hoşgeldin
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifreni Yenile

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Ekimize Katılmaya Hazırmısın

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals