Amazon’da Satış Yapmak


Merhaba arkadaşlar bu yazımızda siz değerli okurlarımıza  “Amazon” hakkında ufak bilgiler vereceğim.Öncelikle işe amazon nedir? Sorusu ile başlayalım.Amazon bir e-ticaret sitesidir,diğer e-ticaretler den farkı ise daha geniş kitleler tarafından kullanılmasıdır.Amazon başta ABD olmak üzere hemen hemen her ülke’de kullanılmaktadır.2018 yılında Türkiye’ye gelişi ile ilgi odağı olma yolunda ilerliyor.Amazon’da satış yapabilmek için belli başlı kurallar mevcuttur.Şimdi bunlara bakmaya ne dersiniz 😀

Türkiye’de satış yapabilmek için şunlara ihtiyacınız olabilir;

1)Amazon hesabı açmalısınız(Professional Seller Account) . Hesap 7 gün veya 3 aylık  bir süre zarfında oluşacaktır,hesabı açan kişinin iş ciddiyetini anlayabilmek için gerekli belgeler hazırlanmalı aksi halde durum ciddiye alınmadığı için hesabınız oluşmayacaktır.

2)Hesap sahibinin zaten mevcut olan bir işi(şahsi veya limited)olmak zorunda bu Türkiye’de ya da ABD’de olabilir ve Avrupa’da geçerli kılınan vergi numarasına sahip olmanız gereklidir.

3)Satışlardaki gelirin alınabilmesi için Amerika’da IBAN hesabı açıp para transferini gerçekleştirebilirsiniz.(Türkiye’deki IBAN numarası ABD’de geçerli değildir).

4)Hesap onaylandıktan sonra Amazon’da artık yetki sahibi olacaksınız,panel üzerinden sitenin tüm kontrolleri sizin elinizde olacak bunlara ürün,stok,fiyat,raporlama gibi bir çok şeyin kontrolünü artık hesap sahibi takip edecektir.

İyi satış yapmak istiyorsanız ürünleriniz hakkında fazlasıyla detaylı bilgi bulunmak zorunda ayrıca her ürün için geri iade olması müşteri memnuniyetini 2 kat daha artmasına sebep olur.İlk başlangıç olarak ürün reklamı yapmanız gerekecektir,birden yıldız gibi parlamayı düşünmeyin ürün satışları zamana dağılarak ve artarak gerçekleşecektir.Bir ülke’de yeterince ürün satışı yaptığınızı düşünüyorsanız artık başka ülkelerde isminizi duyurma vakti gelmiş demektir.Yeni bir adım atıyorsanız ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız aynı işi veya bir benzerini yapmış olan insanlara ulaşıp yaptıklarını inceleyebilirsiniz.Onlar nasıl yükselip seslerini daha geniş kitlelere ulaştırdıysa sizler de bunu başarabilirsiniz.

                                                        “Küçük başlayın büyük düşünün “

                                                                           Steve Jobs

 

 

 

Comments 0

Amazon’da Satış Yapmak

Giriş Yap

Hoşgeldin
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifreni Yenile

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Ekimize Katılmaya Hazırmısın

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals