20 DAKİKADA HAYATINI DEĞİŞTİR!


İngilizce’sini gerçekten emin adımlarla geliştirmek isteyenler için özel bir teknik olduğunu söyleyebiliriz. Bu tekniğe “20 dakika kuralı” diyoruz.

20 dakika kuralı ne işe yarar? 

Yabancı diller unutulmaya çok yatkındır. Pratik yapmadığınızda, verdiğiniz tüm emekler boşa gidebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bu kuralı yaşam tarzı haline getirmelisiniz.

Bu kuralı kullanarak hayatınızı tamamen değiştirebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz,çalışması sıkıcı ve zor olan bir yabancı dili öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hayatınızın her alanında bir şeyler öğrenme amacıyla kullanabileceğiniz altın bir kuraldır.

Ayrıca hayatınız düzene girecek ve kendinize çok daha fazla boş zaman bulabileceksiniz.

20 dakika kuralı nedir? | Nasıl uygulanır? 

Yabancı diller gibi,pratik yapılmadığında kolayca unutulabilen tüm etkinliklerde kullanabileceğiniz özel bir yöntemdir. Bu kuralı özetleyecek olursak,öğrenilmek istenen alan üzerinde her gün sadece 20 dakika durmak ve bunu 30-40 gün boyunca yapmak.

Neden 30-40 gün?

Bunun çok mantıklı bir sebebi var. İnsan beyni belirli bir süre boyunca aralıksız yapılan etkinlikleri bir süre sonra alışkanlığa dönüştürür. Bu süre ise ortalama 30-40 gün. Son araştırmalara göre 66 – 256 gün içinde beyin durumu kabullenir ve bu alışkanlıklar otomatikleşerek istemsiz eyleme dönüşür.

30-40 gün boyunca neler yapabilirim? 

Tek yapmanız gereken İngilizce geliştirme anlamında her ne yapıyorsanız,bunu sürekli hale getirmek ve 30 günlük planınıza uymak.

İngilizcenizi geliştirebileceğiniz birçok ücretsiz site ve mobil uygulama var. Bu uygulamalarla pratik yapabilirsiniz. Aynı zamanda 30 gün boyunca reading,speaking,listening aktiviteleriyle alıştırma yapabilirsiniz. Yeter ki 30 gün boyunca 20 dakika yapın. 1 gün bile aksatırsanız büyüyü bozarsınız.

30 gün boyunca aşağıdaki ücretsiz uygulamalar ile pratik yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Lyricstraining | Voscreen :  Bu iki uygulamayla Listening aktivitelerinizi zevkli hale getirebilirsiniz.

Duolingo : Speaking,writing,listening gibi her türlü aktiviteyi içeren harika bir pratik İngilizce öğrenme uygulamasıdır.

Bunlarla birlikte yüzlerce uygulama ve site bulunmakta. Dilediğinizi kullanabilirsiniz.

20 DAKİKADA HAYATINI DEĞİŞTİR!

Giriş Yap

Hoşgeldin
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifreni Yenile

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Ekimize Katılmaya Hazırmısın

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals